76. árverés Helyszín ECE City Center, 1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 12. Bemutató helye Központi Antikvárium, 1053 Budapest, Múzeum krt. 13-15. Az aukció tételei 201 – 300-ig. Összes tétel: 400 darab. 201 201 Zolnai Béla Erdély egyeteme 1940 Bp. ((Danubia.)) 202 202 Anghi Csaba Geyza A magyar pásztorkutyák és a külföldi rokonfajták 1936 Bp. ((Springer-ny.)) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 11 000 Ft 203 203 Ángyán Aurél, P. Gyüd vidéke és a siklósi vár eredete történelmi megvilágításban. A honfoglalást megelőző korszaktól a XVII-ik századig. 1933 Simontornya ((Kapisztrán-ny.)) 204 204 Káhla János ajánla vendégfogadóját á magyar Korónához Bétsben... Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 205 205 A budapesti Ortodox Izraelita Nőegylet oklevele Blau Károlyné részére, melyben köszönetüket fejezik ki a jótékonysági esten kifejtett áldozatkész tevékenységéért Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 206 206 A pesti és budai rézműves céh által Szőke László részére kiadott, német nyelvű tanulólevél Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 207 207 Szabó Lőrinc (1900-1957) költő, műfordító gyászjelentése (Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 208 208 Arany János --- összes kisebb költeményei. Bev. és jegyzetekkel kiadja Voinovich Géza. Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 209 209 Árpád a Testvériséghez cimzett Szeged keleten dolgozó szabadkőmüves-páholy alapszabályai. 1872. 1872 Szegeden (Burger Zs. ny) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 210 210 Autóúton a Tátrába. Útikalauz a Dunától a Kárpátokig. Delmár Walter és Hefty Gy. Andor közreműködésével szerk.: Dr. Thirring Gusztáv és Dr. Vigyázó János. 1931 Késmárk -- Bp. (Turistaság és Alpinizmus) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 12 000 Ft 211 211 Babits Mihály Levelek Iris koszorujából 1909 Bp. (Nyugat) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 212 212 Bakonyi Kálmán, dr. A magyar szabadkőművesek igazsága. I. füzet [unicus]. 1927 Bp. (Biró M) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 7 000 Ft 213 213 Bell, F. A. Erdély. 32 képpel és egy térképpel. Bp. (Borostyáni -- Schwimmer) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 3 600 Ft 214 214 Bendefy László A magyarság kaukázusi őshazája 1942 Bp. (Cserépfalvi) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 7 000 Ft 215 215 Benedek Elek A magyar nép multja és jelene. I-II. kötet. 1898 Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 12 000 Ft Leütési ár: 20 000 Ft 216 216 Beöthy Zsigmond Koszorú, elbeszélések' gyűjteménye. Gyermekek' számára. Posonyban (Bucsánszky) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 217 217 Bielz, Dr. E. A. Siebenbürgen. Ein Handbuch für Reisende. In neuer Bearbeitung herausgegeben von Emil Sigerus. III. Auflage. 1903 Hermannstadt (W. Krafft) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 218 218 Bodor Antal, dr. Temesvár és Délmagyarország multja, jelen közállapotai és turistikai leirása. Az Alduna uti kalauzával. Temesvár (Moravetz testv) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 7 000 Ft 219 219 Borbély Andor Erdélyi városok képeskönyve 1736-ból 1943 Kolozsvár (Erdélyi Múzeum-Egyesület) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 400 Ft 220 220 Boros János Aradi utmutató. Összeállitotta: ---. Arad (Aradi Ny. Rt.)) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 2 400 Ft 221 221 Brassó város és környéke uj kalauza. Zajzon, Előpatak, Málnás, Tusnád, Kovászna és Borszék érintésével. 1891 Brassó ((Alexi ny.)) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 222 222 A budapesti Magyar Állami Felső Építő Ipariskola szünidei felvételei. VI. Török emlékek Magyarországban. 1918 (Bp. (Korvin.)) 223 223 A [budapesti] Magyar Állami Felső Építő Ipariskola szünidei felvételei. VIII-X. Sopron város építészeti műemlékei. I-III. rész. (Bp. (Korvin Testv. -- ifj. Kellner -- K. M. Egy. Ny.)) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 224 224 A [budapesti] Magyar Állami Felső Építő Ipariskola szünidei felvételei. XI. Győr műemlékei. 1940 (Bp. (ifj. Kellner ny.)) 225 225 Chamisso, Adalbert von Schlemihl Péter csodálatos története. Ford.: Bálint Lajos. 1921 Bp. (Genius) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 11 000 Ft 226 226 Cholnoky Jenő Erdélyi képek (Bp. (Franklin) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 800 Ft 227 227 Crosse, Andrew F. Round about the Carpathians 1878 Edinburgh -- London (W. Blackwood and Sons) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 8 500 Ft 228 228 Gorzó Bertalan, bilkei Szatmár vármegye nemes családjai 1910 Nagykároly (Gál S) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 13 000 Ft 229 229 Horánszky Pál, vitéz A benedekfalvi Detrich család leszármazása 1230-tól. Összeállította: ---. Egy színes címerképpel. 1934 H.n. (ny.n) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 230 230 Horánszky Pál, vitéz A benedekfalvi Luby család leszármazása 1230-tól. Összeállította: ---. 1936 Bp. (Fodor és Társai) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 231 231 Lukinich Imre, dr. A bethleni gróf Bethlen család története Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 232 232 Magyarország címeres könyve (Liber armorum Hungariae). Bevezette: Andrássy Gyula gróf. I. kötet [unicus]. 1913 Bp. (Grill K) Kikiáltási ár: 24 000 Ft Leütési ár: 32 000 Ft 233 233 Palatinus József Békésvármegyei nemes családok története. Első rész. Mágnás családok (Harruckernek és örököseik) [unicus]. 1909 Bp. ((Franklin ny.)) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 17 000 Ft 234 234 Pálmay József Udvarhely vármegye nemes családjai. Szerk.: ---. 1900 Székely-Udvarhelyt (Betegh P) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 12 000 Ft 235 235 Csányi Károly Az erdélyi szőnyeg 1941 (Bp.) (K. M. Egy. Ny) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 236 236 Dénes Ferencz Tájékoztató a magyarországi Kárpátvidéken utazók számára. A Magyarországi Kárpátegyesület megbízásából összeállította ---. 1888 Igló (Schmidt J. ny) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 9 000 Ft 237 237 Dienes Adorján Regélő romok. II. bővitett kiadás. 1940 Rozsnyó (Sajó-Vidék) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 238 238 Diotallevi, (Alessandro) Sándor Az igaz penitentzia-tartó bűnösnek eleven példája, mellyet a' penitentzia-tartó Dávid királynak példája', és ötvenedik z'oltára-szerént minden megtérő bűnösnek hasznára olasz nyelven elé-adott ---. Magyarra fordita Molnár János... 1763 Nagy-Szombatban (Jesus Társ. Akad. Coll) 239 239 EMKE uti-kalauz Magyarország erdélyi részében. Második ezer. 1891 Kolozsvárt (Közmüvelődés Rt) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 240 240 Reich Milton Oszkár, dr. Erdély. Térképmellékletekkel és képekkel. Összeállitotta ---. Bp. (Eggenberger) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 241 241 Erdély. Útmutató Erdély vendégei számára. II. kiadás. (Pécs) ((Dunántúl ny.)) 242 242 Erdélyi kalauz. Utmutató Magyarország erdélyi részében. Szerkesztette Radnóti Dezső. 1901 Kolozsvár (Erdélyi Kárpát-Egyesület) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 7 000 Ft 243 243 Az 1939. évi IV. törvénycikk és végrehajtási rendeletei. Összeállította, jegyzetekkel és a m. kir. Közigazgatási Bíróság gyakorlatával ellátta: Dr. Pongrácz Jenő. 1940 Bp. ((Neuwald Illés Utódai ny.)) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 12 000 Ft 244 244 1848-dik évi magyar országgyülésen alkotott törvényczikkelyek, magyar közügyéri kiadás után 1848 Kassán (Werfer Károly ny) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 12 000 Ft 245 245 Fabritius Károly Erdélynek Honter János által készitett térképe 1532-ből 1878 Bp. (MTA) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 246 246 Faylné Hentaller Mária Fekete Kató és más elbeszélések. Kriesch Laura rajzaival. Bp. (Lampel) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 247 247 Ferenczi Sándor, dr. Kolozsvári útmutató. Földtani, őslénytani, történelmi és természetrajzi vonatkozásokkal. 1941 Kolozsvár (Erdély ny) 248 248 Fest Aladár Báró Dévay Pál altábornagy (1735-1800) 1915 Bp. (MTT) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 11 000 Ft 249 249 Fogarasi János, alsóviszti Magyarhoni magános törvénytudomány elemei. Kövy Sándor után újabb törvényczikkelyek- 's felső itéletekkel és más bővitésekkel magyarúl irta 's kiadta ---. 1839 Pesten (Beimel) 250 250 Erdély. Honismertető folyóirat. XXV-XXVI. évfolyam. Kolozsvár (Erdélyi Kárpát-Egyesület) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 200 Ft 251 251 Erdélyi Irodalmi Szemle. I-VI. évfolyam [négy kötetben]. Cluj-Kolozsvár (Minerva -- Lapkiadó) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 252 252 Hazánk. Történelmi közlöny. Szerk.: Abafi Lajos és Szokoly Viktor. I-VI. kötet. Bp. (Aigner L) Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 14 000 Ft 253 253 Szerda. Tudományos és művészeti folyóirat. I. évfolyam. 1-7. szám [egybekötve]. 1906 Bp. ((Hornyánszky.)) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 9 000 Ft 254 254 A Főrendiház évkönyve 1900. Szerk. és kiadja Szerencs János. 1900 Bp. (Pesti Könyvnyomda-Rt) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 255 255 Franz, Anton Richard Pressburg, die ehemalige Hauptstadt Ungarns, die Hauptstadt der Slowakei, eine alte deutsche Stadt 1935 Stuttgart (Grenze und Ausland) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 256 256 Gallik Géza Utmutatás a tápszerek, edények, szövetek és egyéb házi cikkek orvosrendőri vizsgálatára. Orvosok, gyógyszerészek, rendőrhatósági közegek s kereskedők számára irta ---. Második teljesen átdolgozott s bővített kiadás. 1887 Kassa (Koczányi és Vitéz) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 257 257 Gáspár Zoltán Húsz év története 1918-1938. (Bp. (Pantheon) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 258 258 Ambrózy Ágoston, dr. Tokaj-Hegyalja és néhány szellemtörténeti vonatkozása 1932 Bp. (Központi Sajtóvállalat) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 259 259 Nagy Ferencné, alsószopori Dunántúli szakácskönyv. 700 sikerült étel leirása. Saját tapasztalatai nyomán összeállitotta, magyarázatokkal ellátta és szerkesztette ---. 1906 Bp. (Pallas) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 7 000 Ft 260 260 Steinbach Béláné Réczey Anna, dr. Szakácskönyv. Harmadik, bővített és javított kiadás. 1925 Bp. (Kertész J. ny) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 13 000 Ft 261 261 Zilahy Ágnes A befőttekről. Gyümölcs, főzelék és saláta épen való eltartása. Bp. (Singer és Wolfner) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 400 Ft 262 262 Gelléri Mór Az ezeréves Magyarország multjából és jelenéből. Összeállította ---. 1896 Bp. (Kosmos) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 9 000 Ft 263 263 Genthon István Erdély művészete 1936 Bp. ((Hungária ny.)) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 2 400 Ft 264 264 Glaser Lajos, dr. A karlsruhei gyűjtemények magyarvonatkozású térképanyaga -- Ungarn betreffende Karten und Pläne... 1933 Bp. (M. Kir. Állami Térképészet) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 7 500 Ft 265 265 Gödri Ferencz, ifj. Sepsiszentgyörgytől Turinig és vissza. Utleirás. 1894 S(epsi)-Szentgyörgy (Jókai-ny) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 266 266 Gönczi Ferencz Göcsej s kapcsolatosan Hetés vidékének és népének összevontabb ismertetése 1914 Kaposvár (Szabó) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 267 267 Gracza György Kossuth Lajos élete, működése és halála. Harmadik kiadás. Bp. (Lampel) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 268 268 Grandpierre Edit A kolozsvári Szent Mihály templom 1936 (Kolozsvár) (Minerva) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 4 400 Ft 269 269 Gyalókay Jenő A mohácsi csata. 1526. augusztus 29. 1926 Bp. ((K. M. Egy. Ny.)) 270 270 Hankó Vilmos, dr. Milyen ásványvizet igyunk? A forgalomban levő erdélyrészi ásványvizek ismertetése. 1894 Kolozsvár (Erdélyrészi Kárpát-Egyesület) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 271 271 Hankó Vilmos Székelyföld. A képeket rajzolták Goró Lajos, Huszka József és Tull Ödön. 115 eredeti képpel. Budapest (Lampel) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 272 272 Hegyi József Hazánk történelmi nevezetességű helyei és meglevő müemlékei. Segédkönyv a magyar történelem tanulásához, ugyszintén kirándulóknak és magánhasználatra. Összeáll.: ---. 1903 Gyöngyös (Sima D. ny) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 273 273 Hellebronth Kálmán, tisza-beői Vitézi rend története, szervezete és tagjainak névkönyve. Összeáll.: ---. 1941 (Bp.) ((Urbányi I. ny.)) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 12 000 Ft 274 274 Herman Ottó Úti rajzok és természeti képek Bp. (Méhner) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 18 000 Ft 275 275 Hoffmann Géza A Székelyföld kincsei 1904 Baróth (Rozsondai J. ny) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 276 276 Hornyik János Pusztaszer, a honalapító magyar nemzet első törvényhozási közgyűlése szinhelyének története. Pusztaszer térképével, a Szermonostor két rajzával és 120 darab oklevéllel. 1865 Kecskemét (Gallia Fülöp) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 277 277 Horváth Jenő Váradi freskó. Nagyvárad története. (Bp. (Cserépfalvi) 278 278 [Ágai Adolf] Csicseri Bors Dombszögi és bugaci Mokány Berci zaftos históriái. Diktandóra írta: ---. Itt-ott aktuális ízzel fűszerezte: Molnár Jenő. Második bővített kiadás. 1927 Bp. (Gyoma) (Borsszem Jankó (Kner.)) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 22 000 Ft 279 279 Bródy Miksa -- Tábori Kornél -- Szomaházy István Börzehumor. 80 vig apróság. Bp. (Nap ny.)) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 280 280 Farkas Emőd Az 1848-49-iki szabadságharcz anekdotakincse 1911 Bp. (Rózsa K. és Neje) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 7 000 Ft 281 281 Győri Illés István Tiz perc szünet 1930 (Nagyvárad (Szt. László ny.)) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 282 282 Löwy Árpád (Dr. Réthy László) --- tréfás versei. Második kiadás. Kiadják: Barátai. 1929 (Arad (Réthy utódai.)) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 18 000 Ft 283 283 [Matkovich Pál] Bús Vitéz Igaz is, nem is. Elbeszélések. I-II. kötet [egybekötve]. 1862 Pest (Emich) 284 284 (Nagy Imre) Hagada. Egy lipótvárosi vacsora története. 1921 Bp. (Ojság) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 285 285 Nagy Imre Viharsarok Hagada az 1936-ik reformévi széderestére. --- husvéti tréfája. 1936 (Bp.) ((Ojság.)) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 286 286 Nagy Imre Zsidó közmondások Bp. (Ojság) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 287 287 (Nagy Imre) Az Ojság kleptára. Az 1921-22. izr. esztendőre. Az Ojság kiadása. 1921 Bp. (Europa) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 11 000 Ft 288 288 Pásztor Árpád -- Szomaházy István -- Tábori Kornél Turfhumor. 47 vig eset. Bp. (Nap ny.)) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 289 289 Ruttkay Sándor Háromszáz sajátságos sírfelirat. Kiegészítve T. a. régi anyakönyv (1810-17. évi) "halál ok" rovata furcsa adataival. Összegyűjté: ---. 1937 Szarvas (("Szarvasi Közlöny" ny.)) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 3 800 Ft 290 290 Salamon királynak, az Dávid király fiának Markalffal való tréfabeszédeknek könyve. A legrégibb kiadásból közrebocsátja Dézsi Lajos. 1930 Bp. ((Dunántúl ny.)) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 291 291 Szomaházy István -- Tábori Kornél -- Nagy Endre Kártyahumor. 56 vig história. Bp. (Nap ny.)) Kikiáltási ár: 2 400 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 292 292 Ujhelyi Nándor Pesti Cirkusz (Bp.) ((Hajnal.)) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 293 293 Urambátyám. VII. kötet. 1-51. szám. 1892 Bp. ((Franklin.)) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 294 294 Iczkovits Emma Az erdélyi Fehér megye a középkorban 1939 Bp. (Sylvester ny) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 295 295 Imrédy Béla, vitéz Mult és jövő határán. Beszédek a magyar élet nagy kérdéseiről. 1938 Bp. ((Stádium.)) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 600 Ft 296 296 Isoz Kálmán Buda és Pest zenei művelődése (1686-1873). I. kötet [unicus]. 1926 Bp. ((Székesfőv. háziny.)) Kikiáltási ár: 2 000 Ft Leütési ár: 2 000 Ft 297 297 Jancsovics István Kirándulás Istambolba az 1863-dik év april havában ---tól 1864 Pest (Landerer és Heckenast) Kikiáltási ár: 15 000 Ft Leütési ár: 28 000 Ft 298 298 Joó Tibor Vallomások a magyarságról. A magyar önismeret breviáriuma. (Bp. (Hungária) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 299 299 Kalmár János A magyar kard művészete. 64 képpel. -- Der ungarische Prunksäbel. 64 Abb. Mit deutschem Auszug. 1938 Bp. ((Sárkány ny.)) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 300 300 Karinthy Frigyes Utazás a koponyám körül (Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 7 000 Ft Oldalszámozás Első oldal « Első Előző oldal ‹‹ Oldal 1 Oldal 2 Jelenlegi oldal 3 Oldal 4 Következő oldal ›› Utolsó oldal Utolsó »