80. árverés Helyszín ECE City Center, 1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 12. Bemutató helye Központi Antikvárium, 1053 Budapest, Múzeum krt. 13-15. Az aukció tételei 201 – 300-ig. Összes tétel: 333 darab. 201 201 Madách (Imre) Lant-virágok. Irta ---. Pesten. Nyomtatta Füskúti Landerer Lajos. 1840. 1922 (Bp. (Korvin testvérek.)) 202 202 Magyar régiségek. Szerkezte: Kiss Bálint. 1839 Pesten (Landerer L) 203 203 Bártfai Szabó László Ghymesi Forgách Ferencz 1535-1577 1904 Bp. (MTT) 204 204 Ferenczi Zoltán Rimay János (1573-1631) 1911 Bp. (MTT) 205 205 Tóth-Szabó Pál, dr. Szatmári György primás (1457-1524) 1906 Bp. (Magyar Tört. Társulat) 206 206 Veress Endre, dr. Berzeviczy Márton (1538-1596) 1911 Bp. (MTT) 207 207 Veress Endre, dr. Izabella királyné 1519-1559 1901 Bp. (MTT) 208 208 Magyarok történelme versekben. 1864 Pest (Heckenast) 209 209 Makoldy (József), Joseph de Pictures of Transylvania. Preface by count Albert Apponyi. With pen and pencil by ---. 1920 Bp. (Hornyánszky) 210 210 Márai Sándor Bolhapiac (Bp. (Pantheon) 211 211 Márki Sándor, dr. I. Ferenc József. Magyarország királya. 1907 Bp. (Franklin) 212 212 Mátrai Ferenc Béla A székelyek földjén 1928 Bp. (Lampel R) 213 213 May, Erskine (Thomas) Tamás Az angol parliament és eljárása. A 4-dik kiadás után átdolgozta Barsi József. 1861 Pest (Ráth M) 214 214 May, (Karl) Károly A szkipetárok földjén. Úti kalandok. Átdolgozta Dr. Szabó Károly. 1908 Bp. (Athenaeum) 215 215 Megfagyott Muzsikus. 1907. (A műegyetem építészhallgatóinak évkönyve.) 1907 (Pátria ny.) (Bp. 1 (72)p. Szecessziós szövegközti illusztrációkkal, köztük Kós Károly több rajzával.) 216 216 Menander Protector --- történeti művének fennmaradt töredékei. Ford.: Dr. Lukinich Imre. 1905 Brassó (Brassói Lapok) 217 217 Mercurius Politicus, comprising The sum of Foreign Intelligence, with the Affairs now on foot in the Three nations of England, Scotland, & Ireland. Numb. 425. 1658 (London) (Th. Newcomb) 218 218 Profil de la fortresse de Mongast 219 219 Szabács. Sabatz. 220 220 Mihalik József A kassai Szent-Erzsébettemplom. Első rész [unicus]. 1912 Bp. (MTA) 221 221 Mihályi János, apsai Máramarosi diplomák a XIV. és XV. századból. Egybegyüjté és jegyzetekkel kisérve kiadta ---. 1900 Máramaros-Sziget (Mayer és Berger ny) 222 222 Mikszáth Kálmán --- országgyülési karcolatai. Összegyüjtötték és kiadták: Légrády testvérek. 1892 Bp. (Légrády) 223 223 Molnár C., (Pál) Paul 30 original woodcuts to Cyrano de Bergerac. Introduced by an essay of Charles Rosner. 1935 Bp. (Officina) 224 224 Móricz Zsigmond Az asszony beleszól. Regény. 1934 (Bp.) (Athenaeum) 225 225 Mundt, G. W. Burghaim a' maga Gyermekei között új együtt való beszélgetések, a' természeti, és az emberi életre tartozó némelly dolgokról a' gyermekek' kedvekért irta ---. Mostan pedig, némelly szükséges Jegyzésekkel meg-bővítve, a' Magyar Nevendékek' hasznokra, a' maga költségén adta-ki Gál András. 1802 Kassán (Ellinger) 226 226 Murz, F. Vitőr-, kard- és párbajvivás 1890 Debreczen (Debreczeni Ellenőr) 227 227 Nagy Géza A magyar viseletek története. Rajzolta és festette Nemes Mihály. Szövegét irta ---. 1900 Bp. (Franklin) 228 228 Nagy Lajos A kisebbségek alkotmányjogi helyzete Nagyromániában 1944 Kolozsvár (Minerva Rt) 229 229 Nagy Lajos Uccai baleset. Novellák. 1933 Bp. ((Radó Izor.)) 230 230 Nagy László Térképolvasás. Térképfelhasználás. Az Osztrák-Magyar Monarchia részletes -- és Közép-Európa általános -- térképének ismertetése. Irta és a rajzokat szerkesztette ---. 1897 Bp. (Márkus Samu ny) 231 231 Nagy Sándor, K(ereki) Biharvármegye földrajza. Nagy-Várad város leirásával és a Magyar Királyság rövid áttekintésével. 1886 Nagyvárad (Hügel Ottó ny) 232 232 Nagy Zoltán A magyar litográfia története a XIX. században 1934 Bp. (Mérnökök Nyomdája) 233 233 Kiss István, Rugonfalvi A nemes székely nemzet képe. Szerkeszti ---. I-III. kötet. Debrecen (Lehotai Pál) 234 234 Németh László Kocsik szeptemberben (Bp. (Franklin) 235 235 Nógrádi Gyula A Kormányzó és a nagybányai Horthy-nemzetség 1926 Bp. (Földváry Testvérek) 236 236 Nógrádi László, dr. Séták a nagy természetben. Dr. Luntz K. G. "Wanderungen" czimű munkája nyomán hazai viszonyainkhoz alkalmazkodva, a közönség s különösen az ifjuság számára irta ---. 1904 Bp. (Athenaeum) 237 237 Ábel Jenő A bártfai Sz.-Egyed temploma könyvtárának története 1885 Bp. (MTA) 238 238 Betűminta. Dobay János könyvnyomdája. 1915 Gyula (Dobay ny) 239 239 Csűrös Ferenc, dr. A debreceni városi nyomda története Debrecen (Városi ny) 240 240 Ferenczi Zoltán A kolozsvári nyomdászat története 1896 Kolozsvár (Ajtai K. Albert ny) 241 241 Gulyás Pál A könyvnyomtatás Magyarországon a XV. és XVI. században. I-II. füzet. Bp. (OSZK) 242 242 Iványi Béla Könyvek, könyvtárak, könyvnyomdák Magyarországon 1331-1600 1937 Bp. (OSzK) 243 243 Könyvtári Szemle. Könyvtárak, olvasók és könyvgyüjtők félhavi értesitője. Szerk.: Kőhalmi Béla. I. évfolyam. 1-12. szám [egybekötve]. 1913 Bp. (Lantos Rt) 244 244 Magyar nyomdászok évkönyve az ezerkilencszáztizedik esztendőre. XXV. évfolyam. Szerk.: Novák László. Kiadja a Könyvnyomdászok Szakköre. 1910 (Bp. (Pesti Könyvny. Rt.)) 245 245 Magyar nyomdászok évkönyve. 1907. Huszonkettedik évfolyam. Szerk.: Novák László. Kiadja a Könyvnyomdászok Szakköre. 1907 Bp. (Világosság ny) 246 246 Pitroff Pál, dr. A győri sajtó története (1728-1850.) 1915 Győr (Nitsmann J. ny) 247 247 Steinhofer Károly Béni, a könyvmoly szomoru viszontagságai. Történet a libriséletből. (Bp.) ((Kunossy.)) 248 248 Steinhofer Károly A könyv története. I-II. rész [egybekötve]. Bp. (Lampel) 249 249 [Szentkuty] Drescher Pál, dr. A rézmetszettel díszített könyv. Rendezte és a katalógust szerkesztette: ---. 1937 Bp. (Lőbl Dávid és Fia ny) 250 250 Szüry Dénes Száz év. Irodalom -- nyelvfejlődés. Bessenyeitől a kiegyezésig. 1767-1867. II. Széchenyi kora és az önvédelmi harcz. 1825-1867. 1907 Bp. (Egyetemi ny) 251 251 Trócsányi Zoltán A XVIII. század magyar nyomtatványainak meghatározása 1938 Bp. (K. M. Egy. Ny) 252 252 Argenti Döme, dr. Különféle betegségek hasonszenvi (homoeopathiai) gyógyítása. Nemorvosok, kezdő h. orvosok használatára, és a gyermek első nevelése vázlatban leginkább szülék számára. Második bővített kiadás. 1855 Pesten (Beimel és Kozma) 253 253 Demkó Kálmán, dr. A magyar orvosi rend története tekintettel a gyógyászati intézmények fejlődésére Magyarországon a XVIII. század végéig 1894 Bp. (Dobrowsky és Franke) 254 254 Eschenbach, C. E. Chirurgie. Mit Kupfern. 1754 Rostock und Leipzig (J. Chr. Koppe) 255 255 Ottlik Géza Próza Bp. (Magvető) 256 256 Ovidius Naso, P(ublius) --- Szomorú Verseinek Öt Könyve. Fordította: Irmesi Homonnay Imre. 1825 Pesten (Trattner) 257 257 Örkény István Jeruzsálem hercegnője 1968 Bp. (Szépirodalmi) 258 258 Pápai Páriz, (Ferenc) Franciscus -- Bod, (Péter) Petrus Dictionarium Latino-Hungaricum et Hungarico-Latinum 1767 Cibinii (Sárdi) 259 259 Pápay István Visszaemlékezések I. Ferenc József és IV. Károly királyról. Apróságok és történelmi mozzanatok az udvari életből. 1928 Bp. ((Apostol ny.)) 260 260 Péch Antal Alsó Magyarország bányamivelésének története. I-II. kötet. 1884 Bp. (MTA) 261 261 Pesty Frigyes Magyarország helynevei történeti, földrajzi és nyelvészeti tekintetben. I. kötet [unicus]. 1888 Bp. (MTA) 262 262 Pesty Frigyes Száz politikai és történeti levél Horvátországról 1885 Bp. (Akadémiai könykereskedés) 263 263 Peterdi Andor Rudnay. A mester pályafutása és művészete. 1931 Bp. ((Világosság Rt.)) 264 264 Posewitz Tivadar, dr. A Szepesség. Magas Tátra és Szepesi középhegység. Utazási kézikönyv. 1898 Bp. (Franklin) 265 265 Potemkin Ödön Sáros vármegye leirása, statistikai, földrajzi, okirati és történelmi tekintetben 1863 Pesten (Noséda Gyula) 266 266 Puky Károly, bizáki A' magyar haza. Kiadta ---. 1833 Pesten (Trattner--Károlyi) 267 267 Radnóti Miklós Ikrek hava 1940 (Bp.) (Almanach) 268 268 Radnóti Miklós Kaffka Margit művészi fejlődése 1934 Szeged (Szegedi Fiatalok Művészeti Kollégiuma) 269 269 Radnóti Miklós Lábadozó szél 1933 Szeged (Szegedi Fiatalok Műv. Koll) 270 270 Radnóti Miklós Meredek út. Versek. 1938 (Bp. -- Gyoma) (Cserépfalvi (Kner ny.)) 271 271 Radnóti Miklós Újhold 1935 Szeged (Szegedi Fiatalok Művészi Kollégiuma) 272 272 Radnóti Miklós Ujmódi pásztorok éneke. --- versei. 1931 Bp. (Fiatal Magyarország) 273 273 (Révai Miklós) A' magyar költeményes gyüjtemény' közre botsáttatásának újonabb hírré adatása 1785 Győrött (Streibig J) 274 274 Révai, (Miklós János) Nicolaus Ioannes Elaboratior Grammatica Hungarica. I-III. kötet. 1806 Pestini (Trattner) 275 275 Révész Béla Negyvenöt miniatür. Fáy Dezső illusztrációival. (Bp.) (Mentor) 276 276 Rodenbach, Georges Megszentelt puszpáng. Keleti Arthur forditása. 1914 Bp. (Benkő (Pallas ny.)) 277 277 Rómer Flóris, dr. -- Henszlmann Imre, dr. Műrégészeti kalauz. Különös tekintettel Magyarországra. I-II. rész [egybekötve]. 1866 Pest (Emich) 278 278 Rutter, Owen Regent of Hungary. The authorized life of admiral Nicholas Horthy. London (Rich & Cowan Ltd) 279 279 Sámi Lajos Dél-afrikai utazások és fölfedezések. Különös tekintettel Magyar László, Dr. Livingstone Dávid, Du Chaillu, Stanley, Grant, Speke és Cameron utazásaira. A legujabb eredeti forrásokból összeállitotta ---. 1876 Bp. (Ráth Mór) 280 280 Schwartner, (Márton) Martin Introductio in artem diplomaticam praecipue Hungaricam. Cum III. tabulis aeri incisis. 1790 Pesthini (Patzko) 281 281 Sebestyén Károly Shakespeare és az angol renaissance (Bp. (Genius) 282 282 Severini, (János) Joannes Conspectus historiae Hungaricae a prima gentis origine ad memoriam nostram perductae. Editio altera. Par(te)s I-II [egybekötve]. Posonii (Patzko F. A) 283 283 Siklóssy Pál Szovjet álmok és valóságok Bp. (Révai) 284 284 Sittengeschichte des Hafens und der Reise. Eine Beleuchtung des erotischen Lebens in der Hafenstadt, im Hotel, im Reisevehikel; die Sexualität des Kulturmenschen während des Reisens und in fremdem Milieu. Wien -- Leipzig (Verlag für Kulturforschung) 285 285 Sittengeschichte des Theaters. Eine Darstellung des Theaters, seiner Entwicklung und Stellung in zwei Jahrtausenden. Wien -- Leipzig (Verlag für Kulturforschung) 286 286 The Society of Friends of Roumania. Bulletin dedicated to Her Majesty Queen Marie of Roumania. 1926 (New York (Fischer Press.)) 287 287 A magyarországi symbolikus nagypáholy főhatósága alatt dolgozó szabadkőműves páholyok tagjainak névsora. Hivatalos kiadás. Kiadja a magyar királyi belügyminister. 1920 Bp. (M. Kir. Állami Ny) 288 288 Miklóssy István A szabadkőművesség önleleplezése 1912 Bp. (Szent-István-Társulat) 289 289 Vajda Ernő, dr. Hetvenöt év a királyi művészet szolgálatában. A Könyves Kálmán-páholy története 1872-1947. 1948 (Bp. (Fémes ny.)) 290 290 Szabó Dezső Csodálatos élet. Regény két kötetben. I-II. kötet. (Bp. (Genius) 291 291 Szabó Lőrinc Te meg a világ. Versek. 1932 (Gyoma (Kner.)) 292 292 Szádeczky K. Lajos, dr. A békerevizió kérdése 1926 Bp. (Hornyánszky V. ny) 293 293 (Széchenyi István, gróf) A' Kelet népe. 1841. 1841 Pesten (Trattner-Károlyi) 294 294 Szemere Bertalan Terve egy épitendő javitó-fogháznak a' magány-rendszer' elvei szerint 1838 Kassán (Werfer Károly ny) 295 295 Szép Ernő Mátyás király tréfái. Összegyüjtötte ---. Képekkel ékesítette Kolozsvári Sándor. (Bp. (Dante) 296 296 Szép Képekben Kis Világ Bp. (Légrády) 297 297 Egressy Gábor A szinészet könyve 1866 Pest (Emich ny) 298 298 Színházi plakát, mely a Nemzeti Színház Balog -- Szerdahelyi "Ludas Matyi" című "énekes bohózat"-ának előadását hirdeti 299 299 Wahrhaftige Abbildung von der Historia: wie die Komödianten Gesellschaft ihren Theater Intendanten am 24-ten Dezember 1843, hoch leben lässt. Zur Steier der Wahrheit folgen hier die eigenhändigen Unterschriften, so wie die Innsiegel: 300 300 Szomory Dezső Matuska. Szinmű 3 felvonásban. 1918 Bp. (Pallas) Oldalszámozás Első oldal « Első Előző oldal ‹‹ Oldal 1 Oldal 2 Jelenlegi oldal 3 Oldal 4 Következő oldal ›› Utolsó oldal Utolsó »