89. árverés Helyszín ECE City Center, 1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 12. Bemutató helye Központi Antikvárium, 1053 Budapest, Múzeum krt. 13-15. Az aukció tételei 101 – 200-ig. Összes tétel: 299 darab. 101 101 Gró Lajos Az orosz filmművészet 1931 Bp. (Munka) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 22 000 Ft 102 102 Herman, (Ottó) Otto Knochenschlittschuch, Knochenkufe, Knochenkeitel. Ein Beitrag zur näheren Kenntnis der prähistorischen Langknochenfunde. 1902 Wien (Friedrich Jasper) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 8 500 Ft 103 103 Herman Ottó A magyar nép arcza és jelleme. Tizenegy táblával és negyvenöt szövegrajzzal. 1902 Bp. (K. M. Természettud. Társ) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 12 000 Ft 104 104 (Hevessy Sámuel) Ars beate moriendi. Az az: Bóldogul-való meg-halásnak mestersége, mellyben le-rajzoltatik, miképpen kellessék embernek, mind egésséges mind pedig beteges korában, oktatások és buzgóságos könyörgések által magát, és felebaráttyát a' bóldogul-való ki-mulásra el-késziteni.... 1753 H.n. (ny.n) Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 20 000 Ft 105 105 Hoitsy Pál Nagymagyarország. A magyar történet jövő századai. Bp. (Lampel Róbert) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 11 000 Ft 106 106 Horger Antal A csángó nép és csángó név eredete 1905 Kolozsvár (Ajtai K. Albert ny) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 17 000 Ft 107 107 Hornyánsky, Victor Geographisches Lexikon des Königreichs Ungarn und der serbischen Woiwodschaft mit dem temescher Banate. Ein Hilfsbuch für Behörden Postämter, Advokaten und Geschäftsmänner. Nach amtlichen Quellen und den besten Hilfswerken bearbeitet von ---. 1858 Pest (Heckenast) Kikiáltási ár: 25 000 Ft Leütési ár: 25 000 Ft 108 108 Hornyik János Kecskemét város története, oklevéltárral. I-IV. kötet. Kecskeméten ((Szilády K. ny.)) Kikiáltási ár: 20 000 Ft Leütési ár: 32 000 Ft 109 109 (Aszalay József, szendrői) A Szellemi Omnibus kistükre 1866 Eger (Érs. lyceum ny) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 22 000 Ft 110 110 Bartha Béla, szárazajtai Jelentem alásan... Történetek, adomák a katonaéletből. Dr. Darányi Kálmán előszavával. Garay Ákos művészi rajzaival. 1935 Székesfehérvár (Csitáry G. Jenő ny) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 111 111 Borsszem Jankó. IX. évfolyam. 1876 Bp. ((Athenaeum ny.)) Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 112 112 Cikornya Muki a budapesti detektiv-király 1908 Bp. (Nap ny) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 113 113 Csergő Gyula Maga nevetni fog! Tréfák, humoreszkek, adomák, vigjáték. Bp. ((Fehér Ferenc és Társa ny.)) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 114 114 Darnay Kálmán Kaszinózó táblabírák. (Korfestő történeti tréfák). I-II. kötet. Bp. (Athenaeum) 115 115 Jefimov, Boris Hitler-banda. Háborús karrikatúrák 1942-43. Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 116 116 Kőváry Gyula Zenebona! (Kis daljátékok, blüettek, komédiák, tréfák, dalok, revük stb, a Modern Szinpad műsorából.) 1914 Bp. ((Budapesti Hirlap ny.)) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 12 000 Ft 117 117 Mező Ferenc, dr. Humor a harctéren 1917 Pozsony (Wigand K. F) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 118 118 Nemzeti Hangcső. Humorisztiko-kritikus hetilap. Első évfolyam. Mutatványlap. Posonban (Sieber Henrik ny.)) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 119 119 Orbók Attila Erdély mosolya. Az erdélyi humor gyöngyszemeinek gyüjteménye. (Bp.) (Pantheon) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 120 120 Szokoly Viktor Czinczyék és Czinczárék. Vig elbeszélés egerekről. 1880 Bp. (Ifj. Nagel Ottó) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 121 121 Szokoly Viktor Tarka könyv. Humoreszk-, beszély- és életképgyűjtemény. I-II. kötet [egybekötve]. 1862 Pest (Emich) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 122 122 Tréfás Vándorjogász. Humoristikus, mulatságos, társadalmi és tanulmányos lap. I. évfolyam. 1-12. szám. Pest -- Bp. (Buschmann F. ny) Kikiáltási ár: 20 000 Ft Leütési ár: 36 000 Ft 123 123 Undi Imre Változatok a bőrdiványon. Major Henrik rajzaival. 1914 Békéscsaba (Tevan) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 3 000 Ft 124 124 Imaoka Dzsuicsiro Új Nippon Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 125 125 Istvánffy, (Miklós) Nicolaus Historia regni Hungariae, post obitum gloriosissimi Matthiae Corvini regis, a quo apostolicum hoc regnum Turcarum potissimum armis barbarae invasum, libris XXXIV. Rerum in Pannonia, Dalmatia, Transylvania, Moldavia, Bosnia, Illyrico... 1758 Viennae, Pragae et Tergesti (Typis & Sumtibus Ioannis Thomae Trattner) Kikiáltási ár: 40 000 Ft Leütési ár: 40 000 Ft 126 126 Jancsó Benedek A román irredentista mozgalmak története 1920 Bp. (Bocskay-Szövetség) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 13 000 Ft 127 127 Jancsovics István Kirándulás Istambolba az 1863-dik év april havában ---tól 1864 Pest (Landerer és Heckenast) Kikiáltási ár: 18 000 Ft Leütési ár: 32 000 Ft 128 128 Raffay Sándor, dr. A zsidókérdés története Magyarországon! --- előadása az Országos Nemzeti Klubban 1940. november 27-én. 1941 Bp. (K. M. Egy. Ny) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 11 000 Ft 129 129 Rónay Károly, dr. osgyáni A Tóra és népe. A zsidókérdés megvilágítása. 1929 Bp. (Held János ny) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 16 000 Ft 130 130 Kachelmann, (János) Johann Geschichte der ungarischen Bergstädte und ihrer Umgebung. -- A' bánya városok története, különösen a' Hussiták és Reformatio idejéből. I-III. rész [egybekötve]. Schemnitz (Franz Lorber -- Stephan Mihalik) Kikiáltási ár: 20 000 Ft Leütési ár: 28 000 Ft 131 131 Kaiserlich-Königlicher Hof- und Ehrenkalender auf das Schaltjahr... 1792 Wien (Ghelen) 132 132 Kalmár Antal, dr. Beksics Gusztáv történet- és közjogirása. Kritikai tanulmányok. 1902 Bp. (Révai és Salamon ny) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 6 500 Ft 133 133 Kalmár, (György) Georgius Prodromus idiomatis Scythico-Mogorico-Chuno- (seu, Hunno) Avarici. Sive adparatus criticus ad linguam Hungaricam. 1770 Posonii (J. M. Landerer) Kikiáltási ár: 20 000 Ft Leütési ár: 70 000 Ft 134 134 Kassák Lajos --- 35 verse. Schubert Ernő, Kassák és Dor rajzaival. 1931 (Bp.) (Munka. (Hungária ny.)) Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 38 000 Ft 135 135 Kassák Lajos Vagyonom és fegyvertáram 1963 Bp. (Magvető) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 6 000 Ft 136 136 Kerényi Frigyes Költemények. Irta ---. (Vidor Emil.) 1844 Pesten (Landerer és Heckenast ny) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 5 500 Ft 137 137 Arany János (1817-1882) költő, az Akadémia főtitkára sajátkezű aláírása az MTA által pesti könyvkereskedőknek szétküldött, kétnyelvű (magyar-angol) nyomtatványon. 138 138 Arany János (1817-1882) költő, az Akadémia főtitkára sajátkezű aláírása az MTA 1873. VI. 29-én tartott igazgatósági üléséről a Magyar Földhitelintézet részére készített kivonaton 139 139 Babits Mihály (1883-1941) költő, író "Isten fogai közt" című versének gépirata 140 140 Bálint György (1906-1943) író, újságíró sajátkezű levele ismeretlennek "Kedves Salukám" megszólítással 141 141 Déry Tibor (1894-1977) író sajátkezű sorai névjegykártyája hátoldalán: Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 142 142 Gárdonyi Géza (1863-1922) író sajátkezű javítása a Pesti Hirlap 1913. szeptember 4-iki számának egyik példányán az itt megjelent "Ő az!" című novellában Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 143 143 Goldmark Károly (1830-1915) zeneszerző német nyelvű levelezőlapja Deutsch Vilmos zongoraművész, zenepedagógusnak "Lieber Willi" megszólítással Kikiáltási ár: 50 000 Ft Leütési ár: 50 000 Ft 144 144 Jókai Mór (1825-1904) író "A lengyelek fehér asszonya" című [?] versének autográf, aláírt részlete 145 145 Jókai Mór (1825-1904) író autográf kéziratrészlete. 146 146 Kazinczy Gábor (1818-1864) író, politikus autográf levele Toldy Ferencnek "Édes Ferim" megszólítással, Kikiáltási ár: 50 000 Ft Leütési ár: 50 000 Ft 147 147 Klapka György (1820-1892), volt honvédtábornok sajátkezű záradékával és aláírásával ellátott, német nyelvű váltó Kikiáltási ár: 30 000 Ft Leütési ár: 30 000 Ft 148 148 Kodály Zoltán (1882-1967) zeneszerző "A magyar zenei élet jövője" című nyilatkozatának autográf kézirata Kikiáltási ár: 80 000 Ft Leütési ár: 110 000 Ft 149 149 Kós Károly (1883-1977) építész, író, grafikus sajátkezű, tintával írt levele Kovács László írónak "Kedves Laci" megszólítással Kikiáltási ár: 40 000 Ft Leütési ár: 40 000 Ft 150 150 Kossuth Lajos (1802-1894) politikus, volt kormányzó sajátkezű levele Zafiri László máramarosszigeti tanárnak "Uram" megszólítással. Kikiáltási ár: 80 000 Ft Leütési ár: 140 000 Ft 151 151 Krúdy Gyula (1878-1933) író sajátkezű nyugtája Szakács Nándor főszerkesztőnek címzett borítékban: Kikiáltási ár: 15 000 Ft Leütési ár: 30 000 Ft 152 152 Lavotta János (1764-1820) zeneszerző, hegedűművész sajátkezűleg aláírt elismervénye, Kikiáltási ár: 60 000 Ft Leütési ár: 60 000 Ft 153 153 Lyka Károly (1869-1965), művészettörténész Fadrusz János szobrászról írt, sajátkezű tanulmánya Kikiáltási ár: 15 000 Ft Leütési ár: 15 000 Ft 154 154 Mikszáth Kálmán (1847-1910) író ismeretlennek címzett sajátkezű sorai névjegykártyáján: Kikiáltási ár: 20 000 Ft Leütési ár: 24 000 Ft 155 155 Németh László (1901-1975) író sajátkezű, ceruzával írt levele Csaba József soproni tanárnak "Kedves Barátom! megszólítással Kikiáltási ár: 15 000 Ft Leütési ár: 15 000 Ft 156 156 Pilinszky János (1921-1981), költő "A kőzeteknél konokabban" című versének autográf, aláírt kézirata Kikiáltási ár: 40 000 Ft Leütési ár: 40 000 Ft 157 157 Reviczky Gyula (1855-1889) költő "Szeged" című versének autográf kézirata Kikiáltási ár: 50 000 Ft Leütési ár: 75 000 Ft 158 158 Szép Ernő (1884-1953) költő, író Dánielné Lengyel Laura írónőnek címzett, sajátkezű sorai névjegykártyája hátoldalán: Kikiáltási ár: 15 000 Ft Leütési ár: 15 000 Ft 159 159 Vajda János (1827-1897) költő, író sajátkezű sorai névjegykártyája hátoldalán: 160 160 Vámbéry Ármin (1832-1913) utazó, orientalista sajátkezű levele ismeretlennek "Kedves Öcsém uram" megszólítással, Kikiáltási ár: 30 000 Ft Leütési ár: 30 000 Ft 161 161 Kisteleki Ede Könyörgések könyve. Imák, fohászok. 1902 Szeged ((Endrényi Lajos ny.)) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 8 000 Ft 162 162 Kisteleki Ede Vándorúton. Elbeszélések. Szeged (Schulhof Károly) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 163 163 A ceglédi Unghváry László faiskola, szőlő- és borgazdasági rt. 50 pengő névértékű részvénye 1942 Gyoma (Kner) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 14 000 Ft 164 164 Fitz József Hess András a budai ősnyomdász 1932 Bp. (Magyar Bibliofil Társ. (Kner ny.)) 165 165 Kner Imre A tipográfiai stílus elemei 1933 Gyoma (Kner) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 166 166 Kohn Sámuel, dr. A szombatosok. Történetük, dogmatikájuk és irodalmuk. Különös tekintettel Péchi Simon főkanczellár életére és munkáira. 1889 Bp. (Athenaeum) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 5 000 Ft 167 167 Kós Károly Erdély kövei 1922 (Sztána (Szerző)) Kikiáltási ár: 60 000 Ft Leütési ár: 60 000 Ft 168 168 Kossuth Lajos Felelet gróf Széchenyi Istvánnak ---tól 1841 Pest (Landerer-Heckenast) Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 13 000 Ft 169 169 Kölcsey Ferencz --- munkáji. Kiadta: Szemere Pál. Első kötet [unicus]. Versek. 1832 Pesten (Hartleben) Kikiáltási ár: 15 000 Ft Leütési ár: 16 000 Ft 170 170 Köleséri, (Sámuel) Samuel de Keres-eer Auraria Romano-Dacica, una cum Valachiae Cis-Alutanae subterranae descriptione Michaelis Schendo, R. C. EQ. Vanderbech. Iterum edita curis Ioannis Seivert. 1780 Posonii & Cassoviae (Ioann. Michael Landerer) Kikiáltási ár: 40 000 Ft Leütési ár: 40 000 Ft 171 171 (Kövy Sándor) A' magyar törvénynek rövid summája. A' gyermekek' számára. 1798 Pozsonyban (Wéber Simon Péter ny) Kikiáltási ár: 20 000 Ft Leütési ár: 20 000 Ft 172 172 [Kuester, Ludolph] Neocorus, L. -- Sikius, Henricus Bibliotheca librorum novorum collecta a -- Tomus IV-V. Mensis Januarius-December. Anno 1699 [egybekötve]. 1699 Trajecti ad Rhenum (Guilielmum vande Water) 173 173 Lajos Ferenc Ady: Sírni, sírni, sírni. --- 12 rajza. (Bp.) (Szépmives Műhely) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 174 174 Lajos Ferenc Ázsia. --- 12 rajza. (Bp.) (Szépmives Műhely) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 7 500 Ft 175 175 Lingel Károly és Fiai. Első Magyar Faárú- és Bútorgyár -- Karl Lingel & Söhne... 1929 Bp. ((ifj. Kellner Ernő ny.)) Kikiáltási ár: 8 000 Ft Leütési ár: 50 000 Ft 176 176 (Losontzi István) Hármas Kis-Tűkör, melly I. A' szent históriát, II. Magyar országot, III. Erdély országot, annak Főldével, Polgári Állapotjával és Histróriájával, Gyenge Elmékhez alkalmaztatott módon A' nemes Tanúlóknak, summásan, de világossan elő-adja, és ki-mutatja 1823 Posonyban és Pesten (Fűskúti Landerer Lajos) Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 16 000 Ft 177 177 (Magda Pál) Neueste statistisch-geographische Beschreibung des Königreichs Ungarn, Croatien, Slavonien und der ungarischen Militär-Grenze. Zweite Ausgabe. 1834 Leipzig (Wigand) 178 178 Magyar Adria Könyvtár. 1-14. szám [két kötetben]. Bp. (Magyar Adria Egyesület) Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 75 000 Ft 179 179 Magyar László Grimasz (Szegedi panoptikum II.) Linoleumba metszett karrikaturák. Juhász Gyula előszavával. 1928 Szeged (Délmagyarország ny) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 180 180 Magyar törvénykezési szótár. Felsőbb engedelem mellett kiadta Trattner-Károlyi könyvnyomtató-intézete. 1837 Pesten (Trattner-Károlyi ny) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 181 181 Márai Sándor Mint a hal vagy a néger. Versek. Bp. (Pantheon) Kikiáltási ár: 3 000 Ft Leütési ár: 15 000 Ft 182 182 Maróthi György Arithmetica, vagy számvetésnek mestersége, Mellyet írt, és Közönséges Haszonra, föképen a' magyar Országon elő-fordúlható Dolgokra, alkalmaztatván ki-adott 1743-dik Esztendőben, ---. Most pedig Másodszor e' Nagyobb Formában, valamivel bővebben, ki-botsáttatott. 1763 Debretzenben (Margitai I) Kikiáltási ár: 0 Ft Leütési ár: 38 000 Ft 183 183 Molnár C. Pál --- 30 eredeti fametszete Cyrano de Bergerachoz. Rosner Károly tanulmányával. 1935 Bp. (Officina (Löbl Dávid és Fia ny.)) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 22 000 Ft 184 184 Monumenta historiae Hungaricae diplomatica (Bp.) ((Korvin Testvérek ny.)) Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 10 000 Ft 185 185 Munkacsy, (Mihály) Souvenirs. L' enfance. Préface par Boyer d' Agen. 1897 Paris (Calmann Lévy) Kikiáltási ár: 30 000 Ft Leütési ár: 65 000 Ft 186 186 Ábrányi Emil --- költeményei 1876 Bp. (Fekete Bernát) Kikiáltási ár: 15 000 Ft Leütési ár: 34 000 Ft 187 187 Berczik Árpád Az igmándi kispap. Népszínmű három felvonásban. Második kiadás. 1900 Bp. (Franklin-Társulat) Kikiáltási ár: 15 000 Ft Leütési ár: 34 000 Ft 188 188 Gárdonyi Géza Messze van odáig 1913 Bp. (Singer és Wolfner) Kikiáltási ár: 20 000 Ft Leütési ár: 95 000 Ft 189 189 Jacobsen, Jens Peter Die Pest in Bergamo 1922 Wien -- Leipzig (Avalun-Verlag) 190 190 Lyka Károly Kis könyv a művészetről 1904 Bp. (Singer és Wolfner) Kikiáltási ár: 15 000 Ft Leütési ár: 70 000 Ft 191 191 Lyka Károly A táblabíró-világ művészete. I-IV. kötet [két kötetben]. 1922 Bp. (Singer és Wolfner) Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 30 000 Ft 192 192 Muther, Richard A festőművészet története. Forditotta Lengyel Géza. Függelékül: Magyar képirás. Irta Lyka Károly. I-II. kötet [egybekötve]. Bp. (Révai) Kikiáltási ár: 6 000 Ft Leütési ár: 8 500 Ft 193 193 Nagy Endre A zseni. Tragikomédia három felvonásban. 1911 Bp. (Franklin-Társulat) Kikiáltási ár: 15 000 Ft Leütési ár: 60 000 Ft 194 194 (Nedeczky László) Geographica globi terraquei synopsis... 1755 Tyrnaviae (Typis Acad. Soc. Jesu) Kikiáltási ár: 15 000 Ft Leütési ár: 15 000 Ft 195 195 Németh Béla Szigetvár története 1903 Pécs (Irodalmi és Könyvnyomdai Rt) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 11 000 Ft 196 196 Ereky Alfonz Mérték-, suly- és pénzisme. Felsőbb kereskedelmi iskolák, bankok, takarékpénztárak, pénzintézetek, ügyvédek, tanárok s a művelt közönség használatára. 1881 Székesfehérvárott (Vörösmarty ny) Kikiáltási ár: 15 000 Ft Leütési ár: 15 000 Ft 197 197 Resch, Adolf Siebenbürgische Münzen und Medaillen von 1538 bis zur Gegenwart 1901 Hermannstadt (Fr. Michaelis) Kikiáltási ár: 25 000 Ft Leütési ár: 30 000 Ft 198 198 Szentgáli Károly A régipénz gyüjtése Bp. (Singer és Wolfner) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft 199 199 Nyirő József Jézusfaragó ember (Bp. (Révai) Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 15 000 Ft 200 200 Bibliografiai lexikon. A leggyakrabban előforduló görög és latin eredetű könyvtörténeti és bibliografiai szakkifejezések kis szótára. Szerkesztette: Szolnoki Ernő. -- Lexikon bibliographicum... 1943 Bp. (Vörösváry) Kikiáltási ár: 4 000 Ft Leütési ár: 4 000 Ft Oldalszámozás Első oldal « Első Előző oldal ‹‹ Oldal 1 Jelenlegi oldal 2 Oldal 3 Következő oldal ›› Utolsó oldal Utolsó »