Abrudbánya város által kiadott díszpolgári oklevél.
137. árverés / 125.
Kikiáltási ár: 150 000 Ft Leütési ár: 220 000 FtAzonosító
94067
Az okiratot Hieronymi Károly belügyminiszter részére állították ki. Az aláírók Boér Béla polgármester és Sturm Mihály jegyző. Aranyozott, festett, díszes keret által övezett szöveggel. 1 pergamenlevél. Kelt: Abrudbánya, 1893. VIII. 9.
Richly gilt contemporary leather. In leather case, with clasps.
Korabeli, bőrből készült albumkötésben. Az első tábla középmezejének sarkait zománcos, növényi ornamensekkel díszített, aranyozott sárgaréz veretek övezik, középen a város tűzzománcból készült címere látható. A hátsó táblát négy réz csúszógomb védi a kopástól. Zárókapcsokkal ellátott, kék bársonnyal bélelt bőrdobozban.