Ady Endre

Még egyszer

1903 Nagyvárad Láng József ny

77. árverés / 3.

Kikiáltási ár: 150 000 Ft
Leütési ár: 200 000 Ft
69566

A bekötött eredeti papírborítón a költő aláírásával és bejegyzésével: "1916. V. I. Szanatóriumban." Adyt a háború kitörését követően súlyosbodó betegsége és a történelmi események egyaránt mélyen elkeserítették: többször is, így 1916 tavaszán is gondozták a Városmajor utcai idegklinikán. Nagyon ritka. Korabeli vászonkötésben, aranyozott lapszélekkel. Az eredeti borító bekötve. A rare book bearing the poet's autograph signature and note on the original paper binding, saying that at the time he was hospitalized at a neurological clinic in Budapest.

93p. Első kiadás.
In contemporary cloth binding, edges gilt. Szüry: 57.