A Vas vármegyei Nagyságról való János fia Balázs és egy másik János fia György kérésére átírja IV. (Kun) László 1273. június 21-én kelt oklevelét. Ebben a király tudatta, hogy Kalian fiai, Anianus és Us, valamint ezen Us fia János galgóci várjobbágyok már apja, V. István idején kitüntették magukat Bulgária meghódításakor, ahogy azt akkor nádora és udvarispánja, Tombold fia Benedek bácsi ispán előadta. Apja halála után pedig, mikor a németek Győrt elfoglalták, a vár ostromakor egyikük kövektől, a másikuk pedig nyíltól megsérült, ezért mondott érdemeikért földjükkel együtt kivette jelen állapotukból, és királyi szervienssé emelte őket.
Pergamenoklevél. Kelt: Visegrád, 11378. VIII. 20.
Restaurált, foltos darab, a régi hajtogatások mentén szöveghiánnyal.
(Anjou) I. (Nagy) Lajos (1326-1382) magyar király latin nyelvű oklevele.
angol szoveg
Lajos I, King of Hungary. Document in Latin. Damaged.