(Aranka György)
A' magyar nyelv-mivelö társaság' munkáinak első darabja
1796 Szebenben Hochmeister Márton ny155. árverés / 20.
Kikiáltási ár: 80 000 FtAzonosító
100350
Aranka György író a magyar felvilágosodás egyik jelentős alakja, az erdélyi irodalmi és tudományos élet megszervezője volt. Kapcsolatban állt Kazinczyval, Csokonaival és Gvadányival. Bessenyei György "Egy magyar társaság iránt való jámbor szándék" című munkájának hatására az 1790-es évek elejétől több művében szorgalmazta egy nyelvművelő társaság létrehozását, melynek alapítója is lett. Az 1793 óta működő társaság első három évének termése ez a kötet, mely három szakaszra oszlik. Az elsőben nyelvészeti, a másodikban történeti tárgyú, a harmadikban pedig vegyes témájú munkák szerepelnek.
Later half cloth. Spine gilt.
VIII+287+(1)p.+1 kihajt. mell.
Aranyozott gerincű, későbbi félvászon-kötésben.