Arany János
--- balladái. Zichy Mihály rajzaival. Facsimile kiadás. I-II. kötet.
1896 Bp Ráth146. árverés / 21.
Kikiáltási ár: 80 000 Ft Leütési ár: 80 000 FtAzonosító
55153
Richly gilt, painted, original cloth. Slightly worn.
(72)p.+5t.; (86)p.+4t. A művész számos szövegközti rajzával, emellett a szöveg is az ő kézírásával készült.
Díszesen aranyozott, festett, kiadói vászonkötésben. Az első táblákon két-két képpel. Aranymetszéssel díszítve. A kis kopásnyomoktól eltekintve szép példány.