Arckép-album. Műmelléklet a Hölgyfutárhoz. I.
1855 Pest Számvald Gyula84. árverés / 2.
Kikiáltási ár: 40 000 Ft Leütési ár: 40 000 FtAzonosító
55226
Hozzákötve: Huszonnégy iró s színész arckép-albuma. Műmelléklet a Hölgyfutárhoz. 1856. Pest, 1856. Tóth Kálmán. 32p.+6t. A Hölgyfutár 1849 végén indult, 15 évfolyama látott napvilágot. Összesen ez a két arcképalbum jelent meg, önálló mellékletként. A Barabás Miklós által készített kőnyomatokon a kor irodalmi és művészeti életének négy-négy kiválósága látható. Vaknyomásos, aranyozott, korabeli vászonkötésben. A gerinc peremein kis sérülésekkel. The lithographs show the prominent figures of Hungarian literary and art life of the era. In gilt blindstamped contemporary cloth binding, with minor damages to the spine.
76p.+6t.
Lakatos: 859., Szüry: 209.; 1926.