Aureoli, Petrus

Strassburg Georg Husner

157. árverés / 123.

Kikiáltási ár: 1 500 000 Ft
101790

Első kiadás. A XIII-XIV. század fordulóján élt francia filozófus, teológus a Szentírás szövegének szó szerinti értelmét magyarázó kommentárjait a párizsi egyetemen tartott előadásaihoz állította össze. Igen szép, elegáns, széles margóval megőrződött példány.

First edition. Slightly worn, contemporary, blind tooled boarded leather, with metal ornaments and clasps (one of them partly missing).
(294)p. Festett, számos helyen díszített, kék és vörös kezdőbetűkkel, rubrikálva.
Korabeli, enyhén kopott, vaknyomásos, fatáblás bőrkötésben. Réz sarok- és köldökveretekkel, csattal. Az egyik csat bőrszalagja és záróhorga hiányzik.