Az 1848- és 1849-diki magyar szabadságharcz kitünőbb vértanuinak emlékkönyve.
1873 (Bp. Buschmann F. ny.)124. árverés / 112.
Kikiáltási ár: 60 000 Ft Leütési ár: 60 000 FtAzonosító
82008
A kiadó, Halász István "vezérszava" szerint füzetenként is árulták, majd együtt (piros vászon) díszkötésben hozták forgalomba a teljes művet. A nagyméretű (425 x 290 mm) kőnyomatok sora Batthyány Lajossal indul, majd az aradi vértanúk mellett számos -- kevésbé ismert -- mártír (Perényi Zsigmond báró, Jeszenák János báró, Csányi László, stb.) mellképe is megtalálható.
(68)p.+24t.
Javított gerincű, kopottas, kiadói vászonkötésben. A táblákon apró rozsdafoltokkal.