Az 1848- és 1849-diki magyar szabadságharcz kitünőbb vértanuinak emlékkönyve.

1873 (Bp. Buschmann F. ny.)

124. árverés / 112.

Kikiáltási ár: 60 000 Ft
Leütési ár: 60 000 Ft
82008

A kiadó, Halász István "vezérszava" szerint füzetenként is árulták, majd együtt (piros vászon) díszkötésben hozták forgalomba a teljes művet. A nagyméretű (425 x 290 mm) kőnyomatok sora Batthyány Lajossal indul, majd az aradi vértanúk mellett számos -- kevésbé ismert -- mártír (Perényi Zsigmond báró, Jeszenák János báró, Csányi László, stb.) mellképe is megtalálható.

(68)p.+24t.
Javított gerincű, kopottas, kiadói vászonkötésben. A táblákon apró rozsdafoltokkal.