Bán nagyközség által kiadott díszpolgári oklevél.

147. árverés / 125.

Kikiáltási ár: 30 000 Ft
Leütési ár: 30 000 Ft
97784

Az okiratot Zamaróczy János járási főszolgabíró részére állították ki. Az aláírók Tamás József községi bíró és Andor István jegyző.
2 beírt oldal, a szöveg díszes keretben. Kelt: (Trencsén)Bán, 1906. IV. 25.

Richly gilt contemporary leather.
Díszesen aranyozott bőrkötésben, a gerincen átfűzött zsinóron lógó, fatokban elhelyezett viaszpecséttel. Az első kötéstáblát két párhuzamos aranyozott fémrátét osztja külső és belső mezőkre, a sarkain négyzetes keretben csúszógombot imitáló dísszel. A két lénián belül szürke alapon aranyozott levelekkel, a tábla közepén ovális keretben a Zamaróczy család aranyozott címerével. A hátsó táblán csúszógombokkal.