(Bessenyei György)

Ágis tragédiája, öt játékban, versekben

1772 Bétsben Kaliwoda Leopóld

111. árverés / 12.

Kikiáltási ár: 100 000 Ft
Leütési ár: 100 000 Ft
77781

A verses dráma megjelenését szokták a magyar felvilágosodás kezdeteként emlegetni. A szerző az ún. testőrírók vezéralakja volt. Mária Terézia pártfogó figyelme jeleként ahhoz is hozzájárult, hogy a mű a neki szóló ajánlással láthasson napvilágot.

158p. Első kiadás.
Enyhén kopott gerincű, XX. század eleji félbőr-kötésben. Márványozott előzéklapokkal. A címlap alsó részén kis pótlással, a következő levél javítva. 20th century half leather with marbled endpapers. Two leaves restored. Szüry: 573.; Borda: 7318.