Bessenyei György
A filósófus
1777 Besten ny.n131. árverés / 5.
Kikiáltási ár: 400 000 Ft Leütési ár: 460 000 FtAzonosító
55577
A szerző egyetlen nyomtatásban megjelent vígjátéka. Bár a szakirodalomban forrásaként több francia mű szerepel, ezek inkább analógiaként említhetők. A komédia kereteibe helyezett, mély filozófiai és erkölcsi kérdéseket feszegető írás a korai felvilágosodás kedvelt műfaja volt Európa-szerte. Az egyik szereplő, Pontyi alakján keresztül a műveletlen, maradi nemesség kritikája is megjelenik a darabban. Bessenyei szinte minden munkája ritka, de ez (a 129. árverésünkön szerepelt Esterházi vigasságokhoz hasonlóan) szinte fellelhetetlen. Tudomásunk szerint az elmúlt mintegy fél évszázadban nem szerepelt árverésen.
Restored original paper. Uncut.
140p.
Restaurált, részben pótolt, kiadói papírborítóban. Körülvágatlan példány.