B(ethlen) D(omokos), I(ktári) gr(óf)
A' nemzeti jól-létről
1831 Bétsben Nemes Haykul Antal Betűivel117. árverés / 154.
Kikiáltási ár: 50 000 Ft Leütési ár: 85 000 FtAzonosító
79199
A szerző a Bethlen család iktári ágának utolsó tagja volt. Műve a magyar közgazdasági irodalom Széchenyi Hitelével fémjelzett hőskorának egyik, kissé elfeledett darabja. Hozzákötve: Szepsi Szabó Gergely: Politika. Utmutatás a' polgári társaság igazgatására. Irta ---. Kiadta hü testvére Szepsi Szabó Mihály. Budán, 1841. Magyar Kir. Egyetem. (8)+222p. Szinte ismeretlen, korai politikaelméleti munka.
95p.
Korabeli félvászon-kötésben. Later half cloth.