Bokros Birman Dezső
Jób. Kilenc kőrajz. Elek Artúr bevezetésével.
(Bp. Amicus123. árverés / 47.
Kikiáltási ár: 80 000 Ft Leütési ár: 190 000 FtAzonosító
81310
A művész a Tanácsköztársaság bukása után emigrált. A német expresszionizmus hatását mutató, nagyméretű (400 x 330 mm) litográfiák Berlinben készültek 1920-ban. Viszonylag nagy példányszáma ellenére rendkívül ritka.
(4)p.+9t. (eredeti kőnyomatok) Számozott (2./100), aláírt példány.
Restaurált, kiadói félvászon-mappában. Original lithographies in restored half cloth folder. Limited edition.