Constitutiones insignis ordinis equitum S. Stephani regis apostolici
1764 Viennae J. Kurzböck72. árverés / 9.
66372
A Mária Terézia által 1764-ben, fiának római királlyá történő koronázása alkalmából alapított Szent István-rend alapszabálya. A rézmetszetű táblákon az alapító császárnő, a rend jelvényei, illetve különböző fokozatainak (kiskereszt, parancsnoki, nagykereszt) jelvényeit viselő alakok láthatók. Hozzákötve: Supplementum I[-III]. ad Statuta Ordinis Sancti Stephani. (Wien, 1884-1918. Staatsdruckerei.) (6)p.+2t. (rendjelek)
1t.+35p.+5t.
Enyhén sérült gerincű, kopott aranyozású, korabeli vászonkötésben.