Cs(okonai) Vitéz M(ihály)

Anakreoni dalok --- által

Bétsben Pichler Antal betüivel

94. árverés / 5.

Kikiáltási ár: 150 000 Ft
Leütési ár: 380 000 Ft
73355

A költő egyik legritkább kötete. Ahogy a címlap is tanúsítja, már 1803-ban kinyomtatták. Amikor azonban a költő megkapta a nyomda által küldött korrektúra-példányt, úgy döntött, hogy a vékonyra sikeredett kötetet jegyzetekkel bővíti. Ez már csak halála után, Márton József 1806-ban kelt előszavával látott napvilágot.

1t. (rézmetszetű címkép)+59+(3)+VIII+56p. A címlapon rézmetszetű vignettával. Első kiadás.
Aranyozott gerincű, korabeli félbőr-kötésben. A gerincen apró sérüléssel, ettől eltekintve nagyon szép példány. Contemporary half leather binding, with a minor defect to the spine. Szüry: 0