Cs(okonai) Vitéz M(ihály)
Anakreoni dalok --- által
Bétsben Pichler Antal betüivel94. árverés / 5.
Kikiáltási ár: 150 000 Ft Leütési ár: 380 000 FtAzonosító
73355
A költő egyik legritkább kötete. Ahogy a címlap is tanúsítja, már 1803-ban kinyomtatták. Amikor azonban a költő megkapta a nyomda által küldött korrektúra-példányt, úgy döntött, hogy a vékonyra sikeredett kötetet jegyzetekkel bővíti. Ez már csak halála után, Márton József 1806-ban kelt előszavával látott napvilágot.
1t. (rézmetszetű címkép)+59+(3)+VIII+56p. A címlapon rézmetszetű vignettával. Első kiadás.
Aranyozott gerincű, korabeli félbőr-kötésben. A gerincen apró sérüléssel, ettől eltekintve nagyon szép példány. Contemporary half leather binding, with a minor defect to the spine. Szüry: 0