Czuczor Gergely -- Fogarasi János
A magyar nyelv szótára. I-VI. kötet.
Bp. Emich-Athenaeum75. árverés / 568.
Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 20 000 FtAzonosító
67443
(4)p.+1326h.+(3)+164p.; (2)p.+1774h.+(1)p.; (4)p.+1584h.; (4)p.+1312h.; (4)p.+1506h.+(1)p.; (2)p.+1282h.+(1)p.
Három kötet aranyozott gerincű, kiadói, három korabeli félvászon-kötésben. A harmadik kötet hátsó kötéstáblájának alsó sarka, valamint utolsó néhány levele sérült. A hatodik kötet utolsó levele szakadt.