Deák Farkas
Fogságom története
1869 Pest Heckenast Gusztáv116. árverés / 96.
Kikiáltási ár: 5 000 Ft Leütési ár: 5 000 FtAzonosító
79367
A szerző fiatalon belekeveredett a Makk József-féle összeesküvés erdélyi szervezkedésébe. Öt év börtönt kapott, ebből kettőt Szebenben, hármat Josephstadtban töltött le.
1t.+(2)+189+(2)p.
Kopottas, korabeli (könyvtári) vászonkötésben. A címlapon bélyegzővel és tintás beírásokkal.