Hozzákötve: Mauriceau, (Francois) Frantz: Der schwangern und kreistenden Weibs-Personen Allerbeste Hülff-Leistung... Von einem Liebhaber der Artzney-Kunst ins Teutsche übersetzet... Nürnberg, 1687. In Verlagung Johann Hofmanns. 1t. (rézmetszet)+(14)+607p.+22t. Három szövegközti illusztrációval. Példányunkból hiányzik egy tábla. A XVIII. század fordulójának két legjelentősebb, legelterjedtebb és legnagyobb hatású szülészeti szakkönyve. Hendrik Deventer (1651-1724) kimagaslóan legképzettebb szülésze volt korának. Ő az első, aki a női medencét világosan és precízen leírta, könyvében hasznos gyakorlati tanácsokat ad a bábák számára. Műve először 1701-ben hollandul és még ugyanebben az évben latinul is megjelent. Számos kiadást ért meg hollandul, franciául, angolul és németül. Ez az első német kiadás. Második része csupán 1724-ben látott napvilágot. Francois Mauriceau (1637-1709) a XVII. század legjelentősebb francia szülésze volt. A könyv először 1668-ban jelent meg Párizsban. Számos nyelven sok kiadása született. Jelen mű a harmadik német kiadás. Jelentőségét az adja, hogy az első olyan szülészeti munka, amely saját tapasztalatokon és megfigyeléseken alapult. Mauriceau jelentős újítása volt, hogy a szülőszék helyett az ágyban való szülést vezette be. A rézmetszetű táblákon anatómiai ábrák és szülészeti eszközök láthatóak.
Deventer, Henricus
1704 Jena, Heinrich Christoph Cröker (16)+502p.+36 rézmetszetű t. Sérült gerincű, korabeli pergamenkötésben. Az első mű néhány táblája szakadt, kijár, apró hiányokkal. Deventer was a preeminent obstetrician of his era, giving the first detailed and precise description of the womb. Mauriceau was the leading French obstetrician of the XVIIth century, he introduced the practice of delivering his patients in bed instead of the obstetrical chair. The plates show anatomical illustrations and medical instruments. In damaged contemporary vellum. Some of the plates in the first work are damaged.
82. árverés / 135.
Kikiáltási ár: 120 000 Ft
Leütési ár: 120 000 Ft
Neues Hebammen-Licht