Dugonics András
A' gyapjas vitézek. I-II. könyv.
1794 Pozsonyban és Pesten Füskúti Landerer Mihály126. árverés / 66.
Kikiáltási ár: 40 000 Ft Leütési ár: 40 000 FtAzonosító
80670
Az Aranygyapjú legendájáról írt tanító regény latinul jelent meg először, 1778-ban.
1t.+(6)+432p.; 1t.+446p. Első kiadás.
Kopott aranyozású, sérült gerincű, korabeli félbőr-kötésben. Szüry: 1028.