Életképek. Szórványszámok az 1848-as évfolyamból.
1848 (Pest) (Landerer és Heckenast.)146. árverés / 179.
Kikiáltási ár: 10 000 Ft Leütési ár: 10 000 FtAzonosító
97750
A folyóirat felelős szerkesztői ekkor Jókai Mór és Petőfi Sándor voltak. Az első kötéstábla belső oldalára egy fényképet süllyesztettek, aranyozott keretben. Feltehetően a következő oldalon olvasható ajándékozó sorok íróját ábrázolja.
20th century leather in leather case. Some leaves restored, some damaged.
463-852p.+1t. (kőnyomat: "Felsőház a muzeumban")
XX. század eleji bőrkötésben, bőrből készült, elegáns védőtokban. Gyönyörű előzéklapokkal. Néhány levele javítva, három (741-746p.) nagy része letépve.