Fáy András
Az elszegényedések. Emberbaráti, hazafiúi, és politikai vázlatok.
1862 Pest Engel és Mandello121. árverés / 37.
Kikiáltási ár: 15 000 Ft Leütési ár: 46 000 FtAzonosító
56272
A szerző e művében az elszegényedés okait tárgyalja. Ezek: munkatehetetlenség, pazarlás, fényűzés, házvitel hibás kiszámításai, a szenvedélyek túlságos követése, merész vállalkozások és hitelbe vásárlás. A probléma orvoslására Fáy lelencházak alapítását sürgeti, és a mű nagy részében ezek működésének részleteit fejti ki. Nagyon ritka.
1t. (a szerző kőnyomatú mellképe)+(2)+103p. Első kiadás.
Aranyozott gerincű, korabeli félvászon-kötésben. Contemporary half cloth. Spine gilt. Szüry: 1304.