Fáy András

Az elszegényedések. Emberbaráti, hazafiúi, és politikai vázlatok.

1862 Pest Engel és Mandello

121. árverés / 37.

Kikiáltási ár: 15 000 Ft
Leütési ár: 46 000 Ft
56272

A szerző e művében az elszegényedés okait tárgyalja. Ezek: munkatehetetlenség, pazarlás, fényűzés, házvitel hibás kiszámításai, a szenvedélyek túlságos követése, merész vállalkozások és hitelbe vásárlás. A probléma orvoslására Fáy lelencházak alapítását sürgeti, és a mű nagy részében ezek működésének részleteit fejti ki. Nagyon ritka.

1t. (a szerző kőnyomatú mellképe)+(2)+103p. Első kiadás.
Aranyozott gerincű, korabeli félvászon-kötésben. Contemporary half cloth. Spine gilt. Szüry: 1304.