Freschot, Casimirus

Ristretto dell' historia d' Ungheria

1686 Bologna Giacomo Monti

103. árverés / 57.

Kikiáltási ár: 100 000 Ft
Leütési ár: 130 000 Ft
76189

A mű Esztergom 1684. október 28-i visszavételének leírásáig a szerző Idea generale del Regno d' Ungheria (Bologna, 1684) című munkájának szinte szó szerinti utánnyomása, azonban Buda bevétele arra indította, hogy könyvét kibővítse és más címet adjon neki. A bevezető rövidebb, mint az Ideában és a keresztények közös harcát dicsőíti. Magyarország történetének rövid összefoglalása után a közelmúlt eseményeinek, I. Lipót uralkodásának szenteli a legnagyobb teret. Részletesen szól Buda 1686-os ostromáról és elfoglalásáról. Freschot különös érdeklődéssel fordult Európa középső része felé, munkáiban együtt írja le a történeti eseményeket és az adott ország vagy város földrajzi helyzetét. Források széleskörű felhasználásával dolgozott. Az Idea fő forrása Nadányi János Florus Hungaricus-a (lásd árverésünk 99. tételét) volt.

(12)+472p.
Korabeli, enyhén kopott bőrkötésben. A gerincen kis sérüléssel. Contemporary, slightly worn leather binding. With minor defect to the spine. Apponyi: 1222.; Borda: 2987.