Galambos Egressy Gábor gyászjelentése, amelyet a család adott ki.

1866 Pest Bartalits Imre ny

113. árverés / 93.

Kikiáltási ár: 15 000 Ft
Leütési ár: 24 000 Ft
78149

Egressy Gábor színész. 1848. március 15-én ő szavalta el a Nemzeti Színházban a Nemzeti dalt. Később nemzetőr, majd Szeged kormánybiztosa volt. Halálra ítélték, ezért Törökországba menekült. Az amnesztia után a Nemzeti Színházban játszott. Előadás közben lett rosszul, és még aznap elhunyt.

1 nyomtatott oldal. Fekete keretben. Kelt: Pest, 1866. VII. 31.
Obituary of Gábor Egressy, actor.