Gárdonyi Géza

A bor. Falusi történet három felvonásban.

1901 Bp Singer és Wolfner.

152. árverés / 73.

Kikiáltási ár: 200 000 Ft
99392

Gárdonyi darabjának ősbemutatója 1901. március 29-én volt a Nemzeti Színházban. A dedikáció címzettje híres színész, aki Baracs Matyi szerepét játszotta.

Inscribed by the author. Original cloth, cover bound inside. Folding plate slightly damaged.
179+(1)p.+1 kihajt mell. (kotta) Dedikált példány: "Rózsahegyi Kálmánnak szeretett Matyimnak Gárdonyi".
Kiadói vászonkötésben, az eredeti borító bekötve. Festett lapszélekkel. A melléklet enyhén sérült.