Gárdonyi Géza
Ygazság a földön. Legenda.
1896 Szeged Engel Lajos ny89. árverés / 88.
Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 65 000 FtAzonosító
56493
72+(3)p. Első kiadás. A címlapon az író soraival: "A Szegedi Napló karácsonyi mellékletének íródott 1896-ban. Gárdonyi Géza".
Aranyozott gerincű, korabeli bőrkötésben. Az eredeti borító bekötve. Festett előzéklapokkal, felül aranyozott lapélekkel. A gerinc alsó sarkán kis kopással. (Kopasz és Kovács szegedi könykötészetében készült.) Szüry: 1535.