Gáthy Fülöp

Embersors. Az örök mese. --- irása. Muhits Sándor rajzaival.

1935 Bp. Magyar Iparművészek Orsz. Egyesülete

107. árverés / 57.

76947

A számozás helyén "tiszteletpéldány" áll. Az első levélen a szerző hosszú dedikációja olvasható, emellett az őt és az illusztrátort ábrázoló egy-egy eredeti fametszetű önarckép van felragasztva.

126+(1)p. Lapszámozáson belül 20 egészoldalas fametszettel. A rendes kiadáson felül készült száz, merített papírra nyomtatott, a szerző és az illusztrátor által aláírt példány egyike.
Festett, kiadói vászonkötésben. Painted original cloth.