Gemma Frisius
Aritmeticae practicae methodus facilis. Per --- Medicum et Mathematicum
1593 Witebergae Ex typographia M. Simonis Gronenbergii125. árverés / 156.
Kikiáltási ár: 80 000 Ft Leütési ár: 90 000 FtAzonosító
82141
A szerző németalföldi matematikus, térképész. A negyvenes években a leuveni egyetem matematikatanára, majd 1553-tól az egyetem orvosprofesszora volt. Legnevesebb tanítványa Gerhard Mercator. Jelentős térképészeti tevékenysége, ő javasolta elsőként a háromszögelés használatát, valamint a földrajzi hosszúság megállapítását időmérés segítségével; műhelyében pedig földgömböket, térképeket és csillagászati műszereket készített. E munkája első alkalommal 1540-ben jelent meg Antwerpenben, segítségével tanulták a diákok egy évszázadon át a számolást főképp a Németalföldön, valamint a német és francia területeken.
(144)p. Címlapján számvetést ábrázoló fametszetes illusztrációval.
Későbbi, márványpapírral díszített félpergamen-kötésben. Later half vellum. VD16 G 1139.