Glosius Dániel emlékkönyve a XVIII-XIX. század fordulójáról.

Díszesen aranyozott, korabeli bőrkötésben, bőrtokban. Aranymetszéssel díszítve. A kötésen és a tokon is apró kopásokkal és sérülésekkel.
angol szoveg
Richly gilt contemporary leather. Inner edges gilt. Minor defects on the spine.

131. árverés / 110.
Kikiáltási ár: 40 000 Ft

Glosius Nógrád megyei evangélikus családból származott, táblabíróként működött. Apja, Sámuel Nógrád, majd Pest megye, később Pest város főorvosa volt. A bejegyzések az 1793 és 1805 közötti évekből származnak. A nagyrészt felvidéki (Besztercebánya, Késmárk, Nagyőr, Girált), és Pest megyei helyeken (Aszód, Tóalmás, stb.), illetve Pesten kelt beírások tulajdonosai nagyrészt nemesek (Prónay, Beniczky, Szirmay, Stancsics Horváth, Berzeviczy, Pottornyay, stb.) Emellett olvashatók több német polgár (köztük Schmitt Vilmos késmárki orvos és Schedius Lajos professzor), valamint a tulajdonos édesapjának sorai is.