[Héjjas Iván] Egy rongyos: A Rongyos Gárda harcai

[Héjjas Iván] Egy rongyos
A Rongyos Gárda harcai
1939 (Bp., Stephaneum ny.) 324p. Számozott (803./?) példány. Kiadói vászonkötésben. A színes, rajzos borító sérült.

118. árverés / 183.
Kikiáltási ár: 8 000 Ft
Leütési ár: 17 000 Ft

Az önszerveződő alakulat a Tanácsköztársaság idején a kommunisták ellen harcolt, majd nyugat-magyarországi tevékenységével nagymértékben hozzájárult Sopron és környékének megmaradásához. Az első bécsi döntés idején Kárpátalján működtek a csehszlovák csapatokkal szemben. Kevéssé ismert, hogy később sokan beálltak a lengyel Honi Hadseregbe, ahol a németek ellen is küzdöttek.