Herman Ottó
1901 Bp., (Franklin ny.) (4)+279+(1)p. Lapszámozáson belül 92 egészoldalas táblával, és szövegközti illusztrációkkal. Első kiadás. (Természettud. Könyvkiadó-Vállalat. LXVII.) Kiadói vászonkötésben. Aranymetszéssel díszítve.
122. árverés / 453.
Kikiáltási ár: 5 000 Ft
Leütési ár: 13 000 Ft
A madarak hasznáról és káráról. Ill. Csörgey Titusz.