(Jókai Mór)

A cinkotai kántor

Második nap 148. árverés / 48.

Kikiáltási ár: 40 000 Ft
Leütési ár: 40 000 Ft
98585

Ismeretlen („G. J.” monogramot viselő) művész kalligrafikus írással készített, gyönyörű iniciálékkal és miniatúrákkal díszített munkája, három egészoldalas képpel. A szöveg díszes, kézzel festett keretben. A XX. század elején született néhány hasonló stílusú, Akantisz Viktor nevéhez fűződő remekmű. A hátsó kötéstáblán a monogram mellett 1920-as évszám is olvasható.

Painted, original hardpaper in modern paper folder.
Gyönyörűen festett, egyedi papírkötésben, modern papírtékában.