Jókai Mór
A kis királyok. Regény. I-V [két kötetben].
1885 Bp. Révai Testvérek102. árverés / 175.
Kikiáltási ár: 16 000 Ft Leütési ár: 36 000 FtAzonosító
57063
Az illusztrációkat az író örökbe fogadott lánya (egyben mostohaunokája), Jókai Róza (a későbbi Feszty Árpádné) készítette. Bár a táblák római számmal vannak ellátva (I-XXXV-ig), kollacionálásuk szinte lehetetlen, ugyanis XXXIII-as számot viselő nem szerepel, viszont négy számot is (XXIII; XXV; XXVI; XXX) két-két különböző rajz kapott meg. A XXVII-es táblát kétszer kötötték bele.
198+(1)p.+10t. (1 kihajt.)+202p.+6t. (1 kihajt.)+(6)+112p.+1 kihajt. t.; 333+(1)p.+11t.+174+(2)p.+11t. (1 kihajt.) Első kiadás. (Jókai Mór ujabb regényei.)
Aranyozott gerincű, korabeli vászonkötésben. Szüry: 2128.