Jósika Miklós

Irány

1835 Kolozsvártt (Ev. Ref. Koll.)

129. árverés / 67.

Kikiáltási ár: 25 000 Ft
Leütési ár: 25 000 Ft
83319

A szerző az erdélyi reformmozgalom egyik jeles képviselője, számos politikai röpirat szerzője. Ezek egyike a fenti mű. Regényírói pályafutása csak az egy évvel később napvilágot látott Abafi című kötettel kezdődött.

1t. (díszcímlap)+(8)+246p. Első kiadás.
Aranyozott gerincű, korabeli félvászon-kötésben. A leveleken halvány folttal. Contemporary half cloth. Spine gilt. Leaves slightly stained. Szüry: 2271.