Jósika Miklós

Vázolatok

1835 Kolozsvár Tilsch és Fia

127. árverés / 39.

Kikiáltási ár: 20 000 Ft
Leütési ár: 26 000 Ft
82527

A szerző az erdélyi reformmozgalom egyik jeles képviselője, Wesselényi Miklós követője volt. Ebben az évben két röpiratban vázolta fel politikai elképzeléseit, a másik munka az Irány címet viseli. Irodalmi pályája a következő évben megjelent Abafi című regénnyel kezdődött.

(10)+195p. Első kiadás.
Aranyozott gerincű, későbbi félvászon-kötésben. Later half cloth. Spine gilt. Szüry: 2303.