A kassai városi színház selyemre nyomtatott, német nyelvű színházi plakátja.
A gróf Károlyi Lajos Abaúj vármegye főispánjává választásának alkalmából, 1841. november 21-én tartott díszelőadáson Konrad Kreutzer "Das Nachtlager in Granada" című operáját mutatták be. A szöveg díszes keretben, felül koronás magyar címerrel. Selyemre nyomtatott kiadványokat mindig valamilyen különleges alkalomra, reprezentatív céllal készítettek. Magyarországon a XVII-XVIII. században volt ezek fénykora. Elsősorban előre közreadott vizsgatételek, de hirdetmények és naptárak is készültek a nemes textíliára. A XIX. században alkalmi versek és valamilyen jubileumra (jutalomjáték, nyitó- vagy búcsúelőadás) kiadott színlapok jelentek meg a drága anyagon. Mérete: 455 x 360 mm.