Kazinczy (Ferenc)

---nak poetai berke

1813 Pesten Trattner

129. árverés / 71.

83103

Elékötve: Dayka Gábor: Újhelyi ---' versei. Öszveszedte 's kiadta barátja Kazinczy Ferenz [!]. Pesten, 1813. Trattner. 2t. (címképmetszet és metszett díszcímlap)+XLVIII+136p. Első kiadás. Kiadói colligatum. Kazinczy kufsteini fogsága idején meghalt barátja, Dayka kéziratos verseit Virág Benedek küldte el neki 1802-ben. Ő ezt követően a Magyar Kurirban közzétett hirdetés és személyes levelezés révén gyűjtött további darabokat. A kötet érdekessége, hogy a majd' félszáz oldalas előszó mellett Kazinczy nevéhez fűződik a címképen látható Dayka-portré is.

1t. (metszett díszcímlap)+(8)+145-243+(27)p. Első kiadás.
Enyhén kopottas, korabeli vászonkötésben. A Dayka-mű címlapjának alsó részén egy csíkot levágtak. Slightly worn contemporary cloth. Szüry: 921.