Kazinczy Ferentz (ford.)
Geszner' Idylliumi. Forditotta ---.
1788 Kassán Füskúti Landerer Mihály159. árverés / 68.
Kikiáltási ár: 80 000 FtAzonosító
102067
A svájci író nagy hatással volt Kazinczyra, aki több művét is lefordította. Ezt a munkát 1782-ben kezdte el, majd elkészülte után elküldte Bárótzi Sándornak és Ráday Gedeonnak bírálat céljából.
20th-century half leather. Spine richly gilt.
(24)+280p. A címlapon rézmetszetű vignettával. Első kiadás.
Díszesen aranyozott gerincű, XX. század eleji félbőr-kötésben.