Kemény Zsigmond

Forradalom után

1850 Pest Heckenast

122. árverés / 292.

Kikiáltási ár: 15 000 Ft
Leütési ár: 44 000 Ft
81015

A kor egyik leghíresebb, és talán legnagyobb hatást kiváltó politikai röpirata. A szerző Kossuth bírálatával és a Habsburg monarchiával való kiegyezés szükségességének felismerésével magára vonta a közvélemény nagy részének haragját. Nemzetkarakterológiai fejtegetése még a következő században is éreztette hatását.

(2)+214p. Első kiadás.
Korabeli félvászon-kötésben. A gerincen apró sérüléssel.