Kemény Zsigmond

Forradalom után

1850 Pest Heckenast

139. árverés / 48.

Kikiáltási ár: 20 000 Ft
Leütési ár: 160 000 Ft
93525

A kor egyik leghíresebb, és talán legnagyobb hatást kiváltó politikai röpirata. A szerző Kossuth bírálatával és a Habsburg monarchiával való kiegyezés szükségességének felismerésével magára vonta a közvélemény nagy részének haragját. Nemzet-karakterológiai fejtegetése még a következő században is éreztette hatását.

Contemporary half leather. Spine gilt, slightly restored.
(2)+214p. Első kiadás.
Aranyozott gerincű, korabeli félbőr-kötésben. A gerinc felső sarkán kis javítással.