Kempis, Thomas a

De imitatione Christi, Libri IV.

1717 Tyrnaviae Typis et Sumptibus Acad. Soc. Jesu

117. árverés / 55.

Kikiáltási ár: 25 000 Ft
Leütési ár: 25 000 Ft
79520

Bájos, kisméretű, 24° formátumú kötet, Kempis Tamás nagyhatású munkájának második hazai latin nyelvű kiadása. Számos magyar fordítása ellenére hazai latin nyelvű kiadása először 1678-ban jelent meg Nagyszombatban, 16° formátumban.

(20)+437+(12)p.
Enyhén kopottas, díszesen aranyozott gerincű, korabeli bőrkötésben. Slightly worn contemporary leather. Spine richly gilt.