A Királyi József Műegyetem Hieronymi Károly részére kiadott díszoklevele.

Az oklevél barna hasított bőr borítással, sarkain domborított, cizellált, poncolt, ezüstözött réz veretekkel. Középen vésett, ezüstözött réz monogram, a hátsó táblát csúszógombok védik a kopástól. Fekete, vaknyomású léniákkal, az első táblán aranyozott réz monogrammal díszített, bőrborítású fadobozban. Belsejében selyembársony borítás biztosítja az oklevél védelmét. A táblákat belül barna moaré selyem előzék fedi. Darabunk kiemelését natúr selyemszalag teszi lehetővé. Függőpecsét fatokban.
143. árverés / 131.

Kikiáltási ár: 250 000 Ft
Leütési ár: 550 000 Ft

Az egyetem köszönti volt diákját belügyminiszterré választása alkalmából. A szöveg után Dr. Kőnig Gyula rektor, Klimm Mihály prorektor, a dékánok, valamint további 557 személy (a teljes tanári kar és a személyzet) aláírásai következnek. Néhány érdekesebb név: Steindl Imre, Pecz Samu, Dr. Alexander Bernát, Cholnoky Jenő, Dr. Entz Géza.
32 beírt oldal. Kelt: Bp., 1892. XI. 27.

Honorary degree in richly decorated, gilt 19th century leather. In leather box.