Kossuth Lajos

Felelet gróf Széchenyi Istvánnak ---tól

1841 Pest Landerer-Heckenast

110. árverés / 228.

Kikiáltási ár: 30 000 Ft
Leütési ár: 30 000 Ft
77956

Széchenyi talán legnagyobb vihart kiváltó műve az ugyanebben az évben megjelent Kelet népe volt, amelyben a szerzőt támadja. Erre válaszolt e munkájában Kossuth. A kor olyan neves politikusai közül is számosan megszólaltak mellette, mint Wesselényi, Deák és Eötvös József, sőt még a Széchenyi feltétlen hívének számító Fáy András is bírálta miatta mentorát. Kettejük vitája egészen 1848-ig tartott.

(4)+244p. Első kiadás.
Kopottas, korabeli félvászon-kötésben. A címlap javítva. Szentkirályi: K-76.5.; Szüry: 2618.