Középkori krónikások. Szerkeszti Gombos Ferenc Albin. I–XVI [11 kötetben].
Brassó -- Bp. Brassó Lapok ny. -- Athenaeum ny132. árverés / 318.
Kikiáltási ár: 80 000 Ft Leütési ár: 110 000 FtAzonosító
92350
I. Paulus Diaconus: A longobardok története II. Dino Compagni: Krónika 1280–1312. III. Jordanes: A gótok eredete és tettei IV. Menander Protector történeti művének fenmaradt töredékei VI–VII. Liudprand történeti munkái VIII–IX. A három Villani krónikája X. Rimbertus Anskariusa XI. János minorita Nagy Lajosról szóló krónikatöredéke XII–XIV. Freisingi Otto krónikája XV–XVI. Freisingi Ottó: I. Frigyes császár tettei A sorozat ötödik kötete (Küküllei János: Nagy Lajos király viselt dolgairól) hiányzik.
Original half cloth, spine gilt, slightly worn.
Kiadói félvászon-kötésben, a gerincek aranyozása kissé megkopott.