Kuthy Lajos

Hazai rejtelmek. Regény. I-II. kötet.

1846 Pesten (Emich.)

146. árverés / 340.

Kikiáltási ár: 30 000 Ft
Leütési ár: 30 000 Ft
97189

Kuthy fő műve, az első magyar bűnügyi regény. Szerzője a gyáralapító társaság titkára, majd Batthyány Lajos gróf szolgálatába állt. A kötet hatalmas sikert aratott, nagy hírnevet szerezve írójának. Antiszemita felhangjai miatt máig ellentmondásos a megítélése.

20th century half leather. Spine gilt. One spine restored.
(2)+560p.; 629+(3)p. Első kiadás.
Aranyozott gerincű, XX. századi félbőr-kötésben. Az egyik kötet gerince javítva.