Liszt Ferencz

A czigányokról és a czigány zenéről Magyarországon.

1861 Pest Heckenast

133. árverés / 75.

Kikiáltási ár: 40 000 Ft
Leütési ár: 100 000 Ft
91932

A neves zeneszerző fontos munkája először franciául jelent meg (Des Bohémiens et de leur musique en Hongrie) 1859-ben. Ez az első magyar nyelvű kiadása. Ugyanebben az évben németül is napvilágot látott. Ritka.

Worn contemporary half cloth. Two leaves replaced by copies.
(4)+328p. Első kiadás. Két levél (7-10p.) másolattal pótolva.
Kopott aranyozású, enyhén viseltes, korabeli félvászon-kötésben. A szövegben több helyen aláhúzásokkal.