Lyka Károly
Kis könyv a művészetről
1904 Bp. Singer és Wolfner89. árverés / 190.
Kikiáltási ár: 15 000 Ft Leütési ár: 70 000 FtAzonosító
72699
A kötetbe helyezve: Lyka Károly sajátkezű levele "Kedves doktor úr" megszólítással, melyben Lotz Károly képeinek A Művészet című folyóiratban való ismertetéséről ír. A címzett feltehetően Dr. Szalay József szegedi rendőrfőkapitány. 2 levél, 1 beírt oldal. Az Uj Idők fejléces levélpapírján. Kelt: Bp., 1904. XII. 31.
245+(2)p. Szemlér Lőrincnek dedikált példány.
Korabeli félbőr-kötésben. Az eredeti borító bekötve. Felül aranyozott lapélekkel, festett előzéklapokkal. A gerinc enyhén kopott, ettől eltekintve nagyon szép példány.