Lyka Károly

Kis könyv a művészetről

1904 Bp. Singer és Wolfner

89. árverés / 190.

Kikiáltási ár: 15 000 Ft
Leütési ár: 70 000 Ft
72699

A kötetbe helyezve: Lyka Károly sajátkezű levele "Kedves doktor úr" megszólítással, melyben Lotz Károly képeinek A Művészet című folyóiratban való ismertetéséről ír. A címzett feltehetően Dr. Szalay József szegedi rendőrfőkapitány. 2 levél, 1 beírt oldal. Az Uj Idők fejléces levélpapírján. Kelt: Bp., 1904. XII. 31.

245+(2)p. Szemlér Lőrincnek dedikált példány.
Korabeli félbőr-kötésben. Az eredeti borító bekötve. Felül aranyozott lapélekkel, festett előzéklapokkal. A gerinc enyhén kopott, ettől eltekintve nagyon szép példány.