Márai Sándor
Egy polgár vallomásai. I-II. kötet.
(Bp. Pantheon113. árverés / 84.
Kikiáltási ár: 40 000 Ft Leütési ár: 65 000 FtAzonosító
78178
A regény miatt Márait egy római katolikus pap feljelentette rágalmazás miatt, amelynek a bíróság helyt is adott. A második kiadás időközben már megjelent, de a továbbiakból kihagyták az inkriminált részt. A dedikáció címzettje a Pantheon kiadónak dolgozott műfordítóként.
315+(4)p.; 319+(1)p. Első kiadás. Mindkét kötetben Salgó Ottónak szóló ajánlással.
Kopott aranyozású, kiadói vászonkötésben. Original cloth. Inscribed by the author.